Üyelerimizin-Müşterilerimizin www.trendytopuk.com sitemize ("Sitemiz") vermiş olduğu bilgilerin gizliliği, korunması ve ilgili diğer hususlarda aşağıda cari kuralları belirtilen Gizlilik Politikası benimsenmiştir.
 
 
Sitemize girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, bilgi ve işlemin mahiyetine göre Buyruk İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. ve/veya ilgili kart kuruluşlarınca sistem ve internet altyapısında alınmıştır. Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili banka ve benzeri kart kuruluşları'nca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı şifresi gibi bilgiler Buyruk İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. tarafından görülmez ve kaydedilmez).
Müşterilerimizin Sitemize üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girdikleri bilgiler, özellikle kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.
 
 
Üyelerimize-Müşterilerimize ait bilgiler yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili kuruluşlara açıklanabilir. Ayrıca üyelikleri ve/veya alışverişleri sırasında vermiş oldukları iletişim bilgileri (telefon, adres, e-mail vs) ve diğer kişisel bilgiler Sitemize üyelik işlemlerinizin yapılması, güncellenmesi, muhtelif ürün/hizmetlerin Buyruk İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. ile iş ortakları ve tedarikçileri tarafından verilebilmesi/satımı, ürün/hizmet ücret-masrafı tahsilatları ve çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, iletişim, satış ve kartlandırma uygulamaları için süresiz olarak kayda alınabilir, Buyruk İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. ve belirtilen kuruluşlar nezdinde saklanabilir, işlenebilir, gerekli görülen hal-yer ve zamanda paylaşılabilir ve kullanılabilir.
 
 
www.trendytopuk.com üyeliğinden ayrılmak için trendytopuk'un gönderdiği tüm e-postalarda yer alan "üyelikten ayrıl" linkini kullanabilirsiniz.
 
 
Sitemizin diğer internet-web sitelerine bağlantı verdiği hallerde tüm kullanım ve işlemler için o sitelere ait gizlilik-güvenlik politikası ve kullanım şartları geçerlidir; Sitemizden reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan diğer web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Buyruk İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. sorumlu değildir.
 
 
Sitemizde yer alan her türlü bilgi, içerik ile bunların düzenlenmesi ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda (Buyruk İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. ile anlaşmasına göre üçüncü şahıslara ait olanlar hariç) tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Buyruk İç ve Dış Tic. Ltd. Şti 'ye aittir.
 
 
Müşterilerimizin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi kozmetik vs ürünler ambalajından çıkarıldığında Müşterilerimiz cayma hakkını kullanamaz; bunun gibi çanta iadelerinde ürün üzerindeki ambalaj etiketi çıkarıldığı, yırtıldığı veya hasar gördüğü durumlarda ürün iade alınmaz.
 
 
Güvenlik Öğeleri
İnternet gibi herkese açık ağ ortamlarında dolaşan hassas bilgilerin, kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olmak için her ödeme sisteminin, güvenlikle ilgili olarak yerine getirmesi gereken bazı zorunluluklar vardır. Bunların başlıcaları;
 
Gizlilik (Confidentiality)
İşlem bilgilerinin, üçüncü kişiler tarafından değil, sadece doğru kişi ya da kuruluş tarafından görülebilmesi: Kredi kartı numarasının başkaları tarafından ele geçirilmesine engel olmak için,

 
  
Bilgi Bütünlüğü (Integrity of Data)
Bilginin; kaynağında üretildiği şekliyle, değişmeden, alıcıya ulaşmasını sağlamak: Satın alma bedeli gibi, alınan ürüne ya da hizmete ilişkin ödeme bilgilerin değiştirilmemesi için,

 
Kimliğin Kanıtlanması (Authentication)
Kredi kartının geçerliliğinin, kart sahibi ve mağazanın kimliklerinin doğruluğunun kanıtlanması: Kredi kartı bilgilerinin gönderen kişinin kart sahibi olduğunun doğrulanması için,

 
İnkar Edememe (Non-Repudiation)
Alıcının ya da satıcının, yaptığı işlem sonrası, o işlemi yaptığını inkar edememesi, olarak özetlenebilir.

trendytopuk.com, yukarıda adı geçen güvenlik öğelerini, Ticimax ile yapmış olduğu e-ticaret sözleşmesiyle sağlamaktadır.


VISA ve MASTERCARD kuralları çerçevesinde Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) aldığı kurallara göre Mail Order ve Elektronik Ticaret işlemleri yapan tüm firmalar için kart sahibinden CVV2/CVC2 güvenlik kodu numarası alınması zorunlu hale getirilmiştir. Bu yöntem hem sizi hem de bankaları oluşabilecek risklerden koruma amacını taşımaktadır. CVV2/CVC2 güvenlik kodu, kredi kartının arka yüzündeki imza panelinde yer alan, kart numarasının en sağ kısmındaki üç haneli numaradır. Kartın fiziki olarak bulunmadığı ortamlarda işlem yapılıyorsa güvenlik kodu kullanılmalıdır. Bu sebeple alışverişleriniz sırasında sizden kredi kartı numaranızla birlikte üç haneli CVV2/CVC2 numaranız da istenecektir. Güvenlik kodu numarası uygulaması ile ulusal ve uluslararası kart kabul kurallarının gereksinimlerini tam olarak karşılayarak minimize ediyor ve sizlere daha güvenli bir alışveriş ortamı sunuyoruz.


SSL (Secure Sockets Layer)
SSL, web (Internet ağı) üzerindeki iletişim güvenliği için kullanılan ve bilgi transferinin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlayan güvenlik protokolüdür. Internet ağ sayfaları ve tarayıcılar tarafından yaygın olarak desteklenen SSL, müşteri ve mağaza arasındaki mesajların şifrelenmesini ve sadece doğru adreste deşifre edilmesini sağlar.

Netscape Communications Corporation tarafından geliştirilen SSL teknolojisinde hem istemci (bilgi alan), hem de sunucu (bilgi gönderen) bilgisayarda bir doğrulama (Authentication-Kimliğin Kanıtlanması, iki bilgisayarın karşılıklı olarak birbirini tanıması) mekanizması kullanılır.

SSL, bir internet işleminde rol alan partilerin kimliklerinin doğruluğunu kanıtlamak için dijital sertifikalar kullanmaktadır. Dijital sertifika sahibi, kendisine gönderilecek mesajı şifrelemesi için diğer partiye sertifikası ile birlikte şifreleme anahtarını gönderir. Sertifika ile gönderilen anahtar ile şifrelenen mesaj ancak sertifika sahibi tarafından deşifre edilebileceğinden mesajın doğru kişi tarafından okunması sağlanır.


SSL, şifreleme sistemi olarak Açık Anahtar Şifreleme Yöntemi'ni kullanır. Bu yöntem sayesinde SSL web (Internet ağı) üzerindeki iletişimde hem transfer edilen bilginin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlamakta, hem de istemci ve sunucunun kimliklerini doğrulamaktadır. Ancak SSL, işlemi gerçekleştiren kişinin kredi kartı sahibi olduğunu kanıtlayamamakta ve mağazanın kredi kartı bilgilerine girişini engelleyememektedir.

trendytopuk.com, SSL Güvenlik Sistemini, Ticimax firması ile yapmış olduğu 256-bitlik SSL şifreleme anlaşmasıyla sağlamaktadır.


Trendytopuk.com Internet Ağ Sayfasında Çevrimiçi Alışveriş Neden Güvenlidir?
Trendytopuk.com Çevrimiçi Alışveriş Sistemi, teknolojinin getirdiği en son yenilik ve gelişmelerle beraber sahip olunabilecek çok yüksek bir güvenlik sistemi ile güçlendirilmiştir. Trendytopuk.com, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerin gizliliğini sağlar, bu sebeple trendytopuk.com Online Alışveriş Sistemi ile yaptığınız işlemlerde, sadece 256-bitlik SSL şifreleme kullanan yeni nesil tarayıcılar kullanılmaktadır.

256-bitlik SSL şifreleme, şimdiye kadar başka sistemlerde kullanılan 40-bitlik SSL şifrelemeden karşılaştırılamayacak kadar daha yüksek bir güvenlik sunmaktadır. Bu güvenlik para transferi söz konusu olan tüm işlemler için son derece gereklidir.
 
Ek bilgi almak istediğiniz konularda 0 212 669 90 80 numaralı Müşteri Hizmetleri telefonumuzdan, [email protected] e-posta adresinden Buyruk İç ve Dış Tic. Ltd. Şti'ye danışabilirsiniz.
 

Adres: Teşvikiye Mh. Güzelbahçe Sk. Özlem Apt. No:17/6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul
 

Müşteri Hizmetleri: 0212 669 90 80  
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR